Groot gebogen scherm op een grasveld met een projectie van witte lijnen, Schemerlicht Festival 2024
Fotografie Rolf Hensel

IN THE EYES OF THE ANIMAL

In the Eyes of the Animal verlegt letterlijk het centrale perspectief van de mens naar dat van andere levende wezens. Het was het eerste werk van Marshmallow Laser Feast waarmee ze met lidar-scanners een natuurlijke omgeving digitaliseerden. De studio hoopt hiermee een zaadje te planten en empathie te creëren voor een niet-menselijk perspectief, en hoe je met verbeeldingskracht kan nadenken over zaken die je – als mens – niet zomaar kan ‘weten’.

We leren de Grizedale-bossen van Engeland kennen in een immersieve 180-graden video-ervaring, verteld door de inwoners van het bos zelf. Het werk is een artistieke interpretatie van de voedselketen vanuit het perspectief van vier (Britse) dier- en insectensoorten, en is een unieke manier om het bos eens niet te bekijken vanuit een menselijk perspectief. Marshmallow Laser Feast werkte samen met Salford University en het Natural History Museum in Londen om te begrijpen hoe verschillende dier- en insectensoorten eigenlijk de wereld en hun omgeving waarnemen.

Marshmallow Laser Feast heeft dergelijke gegevens speculatief vertaald in een ervaring die met menselijke zintuigen waargenomen kan worden.

Research, concept en realisation: Marshmallow Laser Feast
In opdracht van Abandon Normal Devices en Forestry
Commission England’s Forest Art Works

Programma Openingsavond 9 oktober bekend

Bezoekers bij een verlichte container met vitrines op het veld, Schemerlicht Festival 2023

Vrijdag 9 oktober openen de poorten van Schemerlicht met het thema: Bewust Seiners. Kunstenaars, wetenschappers, schrijvers en componisten nemen je mee op reis door je eigen bewustzijn. De openingsavond biedt een programma waar iedereen welkom is om bij aan te sluiten en de organisatie te ontmoeten. Je toegangskaartje van vrijdag 9 oktober met het tijdslot

Radboud Reflects programma zaterdag 10 oktober: Supernatural Experiences

Bezoekers verzamelen zich rond de verlichte letters van Radboud Reflects in paars avondlicht, Schemerlicht Festival 2025

Supernatural Experiences, een gesprekmet cultuurwetenschapper Sándor Chardonnens en kunstenaar Zalán Szakács. [NL] Heb je ooit iets meegemaakt wat je niet kon verklaren? Een droom die je iets laat zien voordat het gebeurde, of een onheilspellend toeval? Door culturen en de geschiedenis heen werden mystici, zieners en visionairs gezien als mensen met toegang tot andere werelden